SPEEDWAY24
Субота, 13.07.2024, 20:34
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Україна

ДОЩОВА ЗАГРОЗА, КОМПЛЕКТ БОБЕРА, УСПІХ ШІСТНАДЦЯТИРІЧНОГО ЮНІОРА - ПІДСУМКИ ПЕРШОГО ЕТАПУ КУБКА МАСЕК-2017. СТАТИСТИКА ГОНКИ+ФОТО
14.05.2017, 11:38

   В суботу, 13 травня, на червоноградському мототреці "Гірник імені Ігоря Марка" стартував цьогорічний розиграш Кубка МАСЕК. Незважаючи на досить прохолодну погоду вболівальники, всуперіч прогнозам і побоюванням, заповнили відсотків на 70 трибуни, палко підтримуючи усіх без виключення спортсменів.

Палкі вболівальники Червонограда

   Після дощової п'ятниці доріжка мототреку перебувала, у м'яко кажучи, не надто привабливому стані. Починаючи з дев'ятої години ранку суботи ГО "Спортивно-Мотоциклетний Клуб Фаворит-Спідвей" під пильним оком керівника і головного мецената червоноградського спідвею Геннадія Бугаєнка розпочала сумлінну працю над "торем", яка не припинилась до безпосереднього старту змагань.

   Ще перед гонкою стало відомо, що до Червонограду не прибуде племінник Мартіна Вацуліка - Якуб Валковіч зі Словаччини. Відтак, шанс виступити у основній сітці отримали відразу два місцеві юніори - Андрій Розалюк і Віталій Коваль. Ще раніше від участі відмовились представники Угорщини і один з польських спортсменів, яких замінили рівняни Марко Левішин і Віталій Лисак. Як виявилось, це були не остаточні зміни - не прибули також обидва представники Чехії, тож розпочиналась гонка з неповним складом учасників, яких було 15. 

   На прохання спортсменів, організатори надали по дві хвилини кожному з них на ознайомлення з доріжкою перед стартом змагань. Саме у цей час над Червоноградом з похмурого неба розпочали з'являтись перші краплі дощу. Стало зрозуміло, що затягувати з початком гонки не варто, і відразу по завершенню тренування спортсменів на церемонію представлення вивезли байкери з червоноградського клубу. В пришвидшеному варіанті прапор України було доручено підняти Дмитру Мостовику, після чого найкращий український коментатор В'ячеслав Крижанівський ознайомив вболівальників з учасниками. Все було готово до старту, а головне - з неба у цей момент саме припинили летіти дощові краплі, хоча загроза їхньої появи знову не вщухала.

   Уже на самому старті гонки вболівальники стали свідками дуелі двох від недавна принципових суперників - Дмитра Мостовика і Андрія Кобріна. Мало-хто звернув увагу навіть на те, що на лінії старту стояв також один з фаворитів змагань - поляк Оскар Бобер. Саме йому вдалось першим увійти у віраж, залишивши "місцеві розбірки" за своєю спиною. Діма протягом двох кіл стримував атаки більшдосвідченішого конкурента, аж поки під тиском Андрія не допустив помилку на виході з віражу. Надздоганяти на складній доріжці цього вечора було практично неможливо, то ж саме Кобрін перетнув лінію фінішу другим у заїзді слідом за Бобером. Впевнені перемоги у першій серії здобули претенденти на призові місця Стас Мельничук, Віктор Трофимов і Марко Левішин. Падіння у третьому заїзді при проходженні другого віража зазнав румун Адріан Драгу.

Андрій Кобрін випереджає Дмитра Мостовика

Падіння Адріана Драгу

   Друга серія розпочалась з неприємного падіння на старті Андрія Розалюка, який не втримав свого мотоцикла, випустивши його з рук відразу з підняттям стартової стрічки. На щастя, серйозних пошкоджень червоноградський юніор не зазнав, власними силами відправившись до закритого парку. В ре-старті Мостовик не залишив шансів швидкому Левішину, а Драгу через дефект мотоцикла зумів подолати лише півтора кола. Черговими впевненими перемогами відзначились Бобер і Трофимов. У восьмому заїзді Андрій Кобрін намагався нав'язати боротьбу Мельничуку, однак рівнянин, вдало відбивши атаки червоноградця на перших двох колах, здобув свою другу перемогу в гонці. Падіннями у сьомому заїзді відзначились юний польський гонщик Кристіан Стефанов і болгарин Христо Христов.

Падіння на старті Андрія Розалюка

Оскар Бобер

   У перерві між другою та третьою серіями на мототреці з'явились спортсмени з Чехії, які запізнились на старт змагань через затримку на митниці. Головним суддею, яким цього вечора був Петро Федик, було прийнято рішення допустити обидвох гонщиків до змагань - Йозеф Новак отримав "свій" №10, а Мартін Мейтські - R1 (перший резервний гонщик). Враховуючи, що на цей момент свої виступи уже завершили Віталій Лисак (дефект мотоцикла у четвертому заїзді. При цьому, "Чебур" ще й примудрився отримати травму руки) і Христов (болгарин скаржився на сильні головні болі після падіння), обидва чехи отримали можливість виступати в основній сітці.

   Старт третьої серії припав на дуель юніорів - Дмитро Мостовик виграв старт у Віктора Трофимова, однак більш вигідну траєкторію на виході з віража зайняв саме рівнянин. До самого фінішу червоноградець не припиняв атаки на позицію лідера, однак жодна з них успіхом не увінчалась. Практично без боротьби третіми перемогами в гонці завершили свої заїзди Бобер і Мельничук. У дванадцятому старті Марко Левішин скористався помилкою Кобріна на другому колі, а на третьому червоноградець, намагаючись повернути собі лідерство у заїзді, не втримав контроль над мотоциклом, зазнавши болючого падіння. На щастя, і тут все обійшлося, і він зміг продовжити гонку.

Боротьба Віктора Трофимова і Дмитра Мостовика

Марко Левішин

падіння Андрія Кобріна

   Після трьох серій з'явилась яскравовиражена четвірка претендентів на нагороди:

1-3. Бобер, Мельничук, Трофимов - по 9 очок

4. Левішин - 8 очок

   Перемога у тринадцятому заїзді наблизила Дмитра Мостовика до лідируючої групи. Однак усі були в очікуванні старту наступного заїзду, волею жеребу участь у якому приймала уся четвірка лідерів змагань. І вкотре уже Оскар Бобер впевнено виграв старт, залишивши тріо українців розбиратися між собою. Більш молодші Левішин і Трофимов вели активну боротьбу за друге місце, аж поки на третьому колі не відмовив двигун Марка. У підсумку, четверта перемога Бобера, а Віктор і Стас записали до свого активу два і одне очко відповідно. Далі чехи Мейтські і Новак не відчули особливо супротиву від Розалюка і Команеску, а Кобрін у 16 старті не помітив на доріжці Михаліка. Черговий дефект у цьому заїзді занотував Драгу.

Оскар Бобер, Марко Левішин, Віктор Трофимов

   Заключна серія розпочалась з дуелі Мостовика і Мельничука. Зі старту краще вийшов червоноградець. Долаючи дистанцію практично безпомилково протягом двох кіл здавалося, що перемога у заїзді уже "в кишені". Та секундна розслабленність у другому віражі другого кола стала наслідком ще одного неприємного падіння цього дня. Та й тут, на щастя, все обійшлось - гонщик повернувся до закритого парку власним ходом. В перезаїзді Стас Мельничук у прогулковому стилі випередив Новака, гарантувавши собі місце на подіумі етапу. Після фінішу наступного заїзду вболівальники уже вітали переможця гонки - з комплектом пунктів ним став Оскар Бобер. Примарні шанси на нагороду після своєї перемоги у 19-му заїзді зберігав Марко Левішин, однак Віктор Трофимов не помилявся - впевнена перемога над Кобріним, Ковалем і Розалюком дала продовжувачу традицій славної династії Трофимових другу сходинку на п'єдесталі пошани.

Станіслав Мельничук

   Та головною окрасою гонки можна сміливо назвати виступ 16-річного червоноградця Віталія Коваля! Вперше виступаючи у змаганнях такого рівня він виборов дев'ять очок, посівши високу сьому сходинку за підсумком змагань! Його старання і впевнена їзда були високооцінені як вболівальниками, так і багатьма спортсменами і функціонерами. Сам Віталік після гонки був дуже задоволений таким результатом, зізнавшись, що у ці змагання він вклав усі свої сили. Молодець, так тримати!

Віталій Коваль

   Результати:

  1. Оскар Бобер (Польша) - 15 (3,3,3,3,3)

  2. Віктор Трофимов (Україна) - 14 (3,3,3,2,3)

  3. Станіслав Мельничук (Україна) - 13 (3,3,3,1,3)

  4. Марко Левішин (Україна) - 11 (3,2,3,д,3)

  5. Дмитро Мостовик (Україна) - 9 (1,3,2,3,п/в)

  6. Андрій Кобрін (Україна) - 9 (2,2,п/в,3,2)

  7. Віталій Коваль (Україна) - 9 (2,2,2,2,1)

  8. Мілен Манєв (Болгарія) - 7 (2,1,2,0,2)

  9. Ян Михалік (Словаччина) - 5 (2,нс,0,2,1)

10. Кристіан Стефанов (Польша) - 5 (0,п/в,2,1,2)

11. Йозеф Новак (Чехія) - 5 (нс,нс,1,2,2)

12. Мартін Мейтські (Чехія) - 5 (нс,нс,1,3,1)

13. Габріель Команеску (Румунія) - 3 (д,2,1,0,0)

14. Андрій Розалюк (Україна) - 3 (1,п/в,1,1,0)

15. Христо Христов (Болгарія) - 1 (1,п/в,нс,нс,нс)

16. Адріан Драгу (Румунія) - 0 (п/в,д,д,д,нс)

17. Віталій Лисак (Україна) - 0 (д,нс,нс,нс,нс)

   Заїзди:

  1. Бобер Кобрін Мостовик Команеску 65,53
  2. Мельничук       Михалік Розалюк Стефанов 68,19
  3. Трофимов Манєв Драгу (п/в)   72,16
  4. Левішин Коваль Христов Лисак (д) 70,78
  5. Мостовик Левішин Драгу (д) Розалюк (п/в) 65,84
  6. Бобер Коваль     65,60
  7. Трофимов Команеску            Христов (п/в)          Стефанов (п/в)     71,71
  8. Мельничук Кобрін Манєв   67,53
  9. Трофимов Мостовик Мейтські Михалік 65,50
10. Бобер Манєв Розалюк   66,70
11. Мельничук Коваль Команеску Драгу (д) 69,53
12. Левішин Стефанов Новак Кобрін (п/в) 70,27
13. Мостовик Коваль Стефанов Манєв 66,50
14. Бобер Трофимов Мельничук Левішин (д) 65,28
15. Мейтські Новак Розалюк Команеску 70,69
16. Кобрін Михалік Драгу (д)  

69,09

17. Мельничук Новак Мостовик (п/в)   70,44
18. Бобер Стефанов Мейтські   66,03
19. Левішин Манєв Михалік Команеску 70,70
20. Трофимов Кобрін Коваль Розалюк 66,81

 

Статистика гонки

 
1 місце 4 6 4 6
2 місце 4 3 5 7
3 місце 4 3 4 3
4 місце 3 3 0 0
дефект 2 1 2 1
падіння/виключення/не старт 3 4 5 3

 

   Організатори гонки - компанія БФ Шина і ГО "Спортивно-Мотоциклетний Клуб Фаворит-Спідвей" висловлюють подяку усім вболівальникам, спонсорам і спортсменам за те, що допомогли зробити ще одне свято спідвею у Червонограді!


О.Кульбаченко

Фото: Олександр Левкун

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

vk.com/speedway24

facebook.com/speedway24.at.ua

Категорія: Україна | Додав: jktu86 | Теги: мостовик, Кубок МАСЕК, Червоноград, Коваль, Мельничук, Трофимов, ГО Спортивно-Мотоциклетний Клуб Фав, Кобрін, Левішин, Бобер
Переглядів: 596 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Ваша Реклама
ПАРТНЕР
Друзі
Друзі