Всі клуби польської Екстраліги отримали фінансову допомогу від своїх місцевих чиновників. Правда, не кожен з них може похвастатись солідними сумами. А різниця між Тарнувим і Рибніком, яким "перепало" найменше і найбільше відповідно, склала половину річного бюджету чемпіона минулого року - команди Унї Лєшно.
РОВ Рибнік отримав найбільшу допомогу з усіх клубів. Сума 2млн.895 тисяч пл.зл - це половина бюджету клубу. Якщо до цього добавити 1млн.пл.зл. від Екстраліги (спонсорство і права телетрансляцій) і 1,5млн.пл.зл. від продажу квитків, отримаємо суму 5,4млн.пл.зл. Це річний бюджет минулого сезону в ГКМ Грудзьондз.
Та з цих коштів клуб немає права на виплату гонщикам пунктових чи будь-яких інших "бонусів". Ці фінанси підуть виключно на організацію змагань і підтримку дитячо-юнацької школи спідвею. Якби ж цими коштами можна було розпоряджатись "на власні потреби", цієї суми вистачило б на оплату послуг лідерів клубу - Григорія Лагути і Андреаса Йонссона. То ж президенту клубу Кшиштофу Мрозеку все ще доведеться "розвести" спонсорів мінімум на один мілліон "польських гривень". Якщо все складеться добре, бюджет клубу становитиме 6,5 млн.пл.зл. на сезон.
В Лєшно місто виділило на захист чемпіонського титулу 1,5 млн.пл.зл. Ще півмілліона Унія повинна отримати за рекламу міста Пьотром Павліцьким. Загалом - 2 млн. Відомо, що мер Лєшно Лукаш Боровяч є палким прихильником спідвею загалом, і Унії - особисто, тому місто шкодувати грошей не буде.
В Зеленій Гурі отримали 1,5 млн. Однак, задоволення з цього не багато, оскільки на балансі клубу знаходиться стадіон. В деяких містах такі витрати покриваються з міського бюджету, але не в Зеленій Гурі. В середньому за сезон клуб повинен витратити близько півмілліона пл.зл.
Подібна ситуація і в Гожуві. Хоча там намагаються "економити" і вписуватись у суму 300 тисяч пл.зл. Окрім цього зізнались, що отримують "дотацію" в розмірі 670 тисяч пл.зл.
Гріх скаржитись на підтримку міста і в Грудзьондзі, де схожа ситуація з Лєшно - мер міста просто фанатіє від спідвею. Не забули міські чиновники про клуб і у Вроцлаві. Недивлячись на проведення домашніх матчів у Ченстохові (2015 рік) і Познані (2016 рік) через реконструкцію місцевого стадіону, Спарта отримала 1,2 млн.пл.зл. Звісно, ці кошти підуть лише на компенсацію коштів, яких клуб не дораховується на продажі квитків.
Безнадіним аутсайдером у цьому списку другий рік поспіль стає тарнувська Унія. І це дивує, оскільки клуб активно рекламує своє місто. Здається, міська влада Тарнува явно не "кентує" з керівництвом Унії. Інша справа, місто минулого року взяло на себе витрати по моніторингу на стадіоні вартістю 2 млн.пл.зл. Цього року на кошти міста розробляється проект модернізації стадіону, який в Тарнуві є і справді застарілим.
Допомога міст клубам на сезон 2016 року:
РОВ Рибнік - 2,8 млн.пл.зл.
ГКМ Грудзьондз - 2 млн.пл.зл.
Ekantor.pl Фалубаз Зелена Гура - 1,5 млн.пл.зл.
Fogo Унія Лєшно - 1,5 млн.пл.зл.
Betard Спарта Вроцлав - 1,2 млн.пл.зл.
Сталь Гожув - 0,670 млн.пл.зл.
КС Get Well Торунь - 0,623 млн.пл.зл.
Унія Тарнув - 0,090 млн.пл.зл.
przegladsportowy.pl
МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:
vk.com/speedway24
facebook.com/speedway24.at.ua
|