Пізнім вечером середи надійшла шокуюча звістка з табору вроцлавської "Спарти" - команду залишив її тренер Пьотр Барон.
Він став легендою вроцлавського спідвею, прийшовши до складу команди в 1992 році. Саме за часів його виступів у ролі гонщика, тоді ще "WTS Wroclaw" здобув найбільшу славу, тричі поспіль вигравши золоті нагороди Екстраліги. Після цього був скандал, коли команду "викинули" до першої ліги, а згодом команда опинилась і в найнижчому "ешелоні" польського жужля. Пан Пьотр допоміг команді повернутися до "еліти", після чого вирішив спробувати свої сили в Грудзьондзі і Ополе. Однак, завершити кар'єру гонщика він вирішив саме у Вроцлаві, куди повернувся в 2002 році, здобувши з командою бронзові нагороди першості.
Подальше життя він не бачив без спідвею, тому і присвятив своє майбутнє коментуванню матчів на каналах Національної Телевізії Польші (Polsat Sport і TVN Sport). Однак, тяга бути поруч з мотоциклами і драйвом взяла своє - в 2011 році Пьотр не зміг відмовити керівництву команди з Вроцлава очолити клуб. Протягом трьох років Барон будував команду, в якій зірок, в порівнянні з іншими клубами, не було. І лише в 2015 році, разом з Таєм Воффінденом, Мацеєм Яновським і прогресуючим чехом Вацлавом Міліком йому вдалось зробити неможливе - виграти "срібло", поступившись за сумою двох матчів лише у фіналі грізній "Унії" Лєшно.
Багато-хто прогнозував у цьому сезоні "падіння Спарти". Однак, досвід, здобутий Пьотром Бароном у попередніх сезонах, і вміння налаштовувати "на бій" підопічних, допомогли команді знову пробитися до плей-офф. І це незважаючи на те, що жодного матчу на рідній доріжці, по причині реконструкції і підготовці стадіону "Олімпійський" до Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту, команда так і не провела.
У першому матчі плей-офф "Спарта" поступилась з розгромним рахунком переможцю основного раунду змагань - гожувській "Сталі". Багато розмов ходить з цього приводу по підготовці доріжки в Познані (саме там "Спарта" проводить свої домашні матчі у цьому сезоні - прим.авт.). Однак, чомусь не віриться, що при даній ситуації, поразка від одного з фаворитів сезону могла стати фатальною у долі тренерства спеціаліста, який відкрив світовому спідвею таких талантів, як Тай Воффінден (дворазовим чемпіоном світу британець став саме після роботи з Бароном - прим.авт.), Вацлав Мілік чи Максим Драбік...
О.Кульбаченко
МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:
vk.com/speedway24
facebook.com/speedway24.at.ua
|